Sobota
23 lutego 2019r.

Pogoda dziś (2019-02-23)
temp. min.: -4°
temp. maks.: 1

Pogoda jutro (2019-02-24)
temp. min.: -1°
temp. maks.: 6Szukaj:
Newsy
  • Wrocław
  • Kultura
  • Sport
Problematyka prawna umów wdrożeniowych praktyczne aspekty dla wykonawców.
WARSZTATY - 19 Maj 2011 , godz. 9.00-13.00 Chcielibyście Państwo poznać, gdzie tkwią zagrożenia prawne przy wdrożeniach system...
Czytaj więcej

Posprzątają ulice wiosną
Przystanki, ulice i chodniki są brudne i zaśmiecone. Miasto zwleka ze sprzątaniem do nadejścia wiosny.
Czytaj więcej

ITS ma wykonawcę!
30 grudnia Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta Wrocław wybrał dostawcę Inteligentnego Systemu Transportu (ITS).
Czytaj więcej
JUBIELUSZOWY PRZEGLĄD SPEKTAKLI TEATRU POLSKIEGO
W styczniu 2011 roku Teatr Polski we Wrocławiu obchodzi 65-lecie powstania. 105 lat temu zbudowano budynek na Zapolskiej (wtedy ...
Czytaj więcej

Nowy Rok z Wrocławskim Teatrem Komedia!!!
Rzecz dzieje się tu i teraz!!! Salon fryzjerski. Zwyczajny dzień pracy, rozmowy o pogodzie, najświeższe dowcipy...
Czytaj więcej

Multimedialny performance grupy IP (Identity Problem
 W czwartek 9 grudnia 2010 o godzinie 15:00 na Scenie na Świebodzkim odbędzie się próba prasowa performance'u multim...
Czytaj więcej
Na forum - Aktualności
Posprzątają ulice wiosną

Przystanki, ulice i chodniki są brudne i zaśmiecone. Miasto zwleka ze sprzątaniem do nadejścia wiosny.Na wrocławskich ulicach, chodnikach, przystankach i skwerach jest brudno. Pełno śmieci oraz piasku zalegającego po akcji posypywania ulic podczas obfitych grudniowych opadów śniegu. Kompletnie zabrudzone są małe osiedlowe ulice, ale brud straszy też na głównych arteriach. Przy krawężnikach zalegają rozjeżdżone puste butelki i puszki oraz piasek wymieszany z solą. Tak jest nawet na ulicach wokół Rynku.

Brud dostrzegają mieszkańcy. - Już tydzień jest ciepło, a miasto po zimowej akcji odśnieżania skarży się Krystian Bednarski, którego spotkaliśmy na ul. Kazimierza Wielkiego. Śmieci z piaskiem i solą leżą też na ul. Powstańców Śląskich, Pomorskiej, Pułaskiego, Pilczyckiej czy Robotniczej.

- Dlaczego nie sprzątają tego syfu, przecież śnieg już całkowicie stopniał - dziwi się Maciej Dobrowolski, kierowca pracujący jako przedstawiciel handlowy i często kursujący po mieście. Urzędnicy zapewniają, że doraźne oczyszczanie miasta jest prowadzone.

- Od początku tygodnia zamiatarki sprzątają na sucho, czyli bez użycia wody, główne ulice. Według prognoz już w środę możemy się spodziewać ochłodzenia i opadów śniegu, co oznacza powrót do zimowej technologii posypywania solą drogową i piaskiem - mówi Bartosz Małysa, dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Służby odpowiedzialne za oczyszczanie miasta tłumaczą też, że piasek na chodnikach i przystankach w razie wystąpienia opadów śniegu nie dopuści do powstania oblodzenia. - Jego uprzątnięcie w środku sezonu zimowego, kiedy nie ma wyraźnych oznak nadejścia wiosny, nie wydaje się być rozsądne - tłumaczy dyrektor Małysa.

Kiedy w takim razie mieszkańcy doczekają się czystych ulic i chodników? - Jesteśmy gotowi rozpocząć akcję wiosennych porządków wcześniej niż w marcu. Ale nie decyduje o tym data, lecz warunki pogodowe. Niestety, prognozy na najbliższe tygodnie nie pozostawiają złudzeń. Wraca zima - odpowiada dyrektor.

Z kompleksowym myciem jezdni, chodników, wiat, barier i znaków drogowych ZDiUM będzie więc czekał na długotrwałą poprawę pogody. Do tego momentu będą wykonywane porządki doraźne, w miejscach, które po stopnieniu śniegu najbardziej tego potrzebują. W innych większych miastach jest podobnie. W Krakowie czy Poznaniu również prowadzone są jedynie pilne porządkowe prace.

 

źródło: Gazeta Wyborczaadmin, 19-01-2011, odsłon: 2047
Komentarze
Anna Prusak(08-02-2011, 15:29:42)
Brudno na ulicy Gdańskiej 30,32.Tam nigdy nikt nie sprząta.Mieszkam obok ale co tego ze u na spółdzielnia czyści chodniki jak `przechodze codziennie obok i muszę patrzyć na gore śmieci na trawnikach obok,puste butelki się walają.Chyba miasto komuś płaci za sprzątanie?

Dodaj komentarz
Twoje imie i nazwisko:

Wpisz komentarz:


Przepisz kod zabezpieczający:Konto użytkownika

Login:

Hasło:


Nowe konto

 

Partnerzy:

 

 

Nowości działają w oparciu o system CMS Webman